Vydřené vítěžství...

26.5.2014 | 11:00

Třebelovice - Březník 4:1 (2:1). Branky: 12. Lukáš Šplíchal, 20. Jan Jurka, 46. Jan Kříž, 86. Ondřej Navara - 35. Jiří Křoustek

Rozhodčí: Radim Kudlík - Vladimír Vala, Marek Kudlík. ŽK: 1:1. ČK: 0:0. Diváci: 47.

V předposledním domácím zápase jsme přivítali celek z Březníka. Hra byla od začátku z naší strany velmi nepřesná. To narušilo ještě v 10. minutě nucené střídání Michala Máci. Ve 12. minutě jsme šli po první pěkné kombinaci do vedení. Několik rychlých narážeček uvolnilo před vápnem Lukáše Šplíchala a ten svou střelou propálil hostujícího brankáře - 1:0. Hru i nadále doprovázela velká nepřesnost, která trvala po celý první poločas. Hostující celek v celém zápase spoléhal na dlouhé nákopy na vysokého Fraňka, kterého ovšem naše obrana uhlídala. Ve 20. minutě zvýšil vedení domácích Honza Jurka, který se prosadil ve skrumáži ve vápně - 2:0. Fotbal se v tu chvíli odehrával pouze od vápna k vápnu a žádný z týmů si nedokázal dlouhou dobu vytvořit šanci ke skórování. Až ve 35. minutě domácí obrana zaspala a hostující Křoustek svou šanci nepohrdl a upravil tak poločasové skóre na 2:1.

Ve druhém poločase doznala hra zlepšení a Třebelovice začaly konečně svého soupeře přehrávat. Hned ve 46. minutě se dokázal prosadit náš nejlepší střelec Honza Kříž a připsal si tak 20. gól v sezóně - 3:1. Březník mohl za chvíli opět snížit na rozdíl jediné branky, ale hlavička skončila na břevně Nesibovi brány. Poté se pokoušel 2x střílet ze střední vzdálenosti Lukáš Šplíchal, ale v obou případech mířil vedle brány. V 74. minutě se ve velkém vápně uvolnil Navara, ale místo nahrávky na volného Šimku zvolil střelu, kterou obránce zablokoval. Branky se střídající Ondra Navara dočkal až těsně před koncem zápasu. V 86. minutě se k němu dostal za hranicí vápna odražený míč, a krásnou střelou rozvlnil síť - 4:1. V závěru utkání se už nic výrazného nestalo a tak si Třebelovice připsaly tři body.

Sestava: Marek Nesiba – Michal Máca ( 10. Stanislav Michal), Josef Povolný, Tomáš Bastl, Jaroslav Čurda - Jan Jurka (72. Kevin Kapko), Lukáš Šplíchal, Jaroslav Šimka, Martin Sevelda - (56. Ondřej Navara), Jan Kříž, Tomáš Michal